دکتر بابک نیکومرام » جراحی زیبایی صورت » بلفاروپلاستی پلک تحتانی
مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه

بلفاروپلاستی پلک تحتانی

بلفاروپلاستی یکی از روش های زیبایی پلک است بلفاروپلاستی پلک تحتانی یک روش جراحی زیبایی است که برای بهبود ظاهر پلک‌های تحتانی یا پلک‌های پایینی استفاده می‌شود. این عمل جراحی به منظور کاهش چین و چروک‌ها، افتادگی و سستی پوست پلک‌های تحتانی، ترمیم عضلات و بازسازی منطقه تحتانی چشم انجام می‌شود. اگر میخواهید همه چیز را در ارتباط با نتیجه بلفاروپلاستی پلک تحتانی بدانید، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

جراحی زیبایی پلک تحتانی چگونه انجام می شود؟

در جراحی بلفاروپلاستی پلک تحتانی، جراح از طریق برش‌های کوچک در داخل خط مژه پلک تحتانی، به بافت‌های موجود زیر پوست دسترسی دارد. این برش‌ها به طور معمول در محدوده‌هایی قرار می‌گیرند که بعدا به راحتی مخفی شوند. بنابراین نتیجه بلفاروپلاستی پلک تحتانی بسیار طبیعی به نظر می رسد و نتایج آن به قدری ظریف است که می تواند برای آقایان و بانوان مورد استفاده قرار بگیرد.

نتیجه بلفاروپلاستی پلک تحتانی

نتیجه بلفاروپلاستی پلک تحتانی به چه صورت است؟

نتایج جراحی بلفاروپلاستی پلک دائمی برای اکثر افرادی که از این روش بهره برده اند، دائمی بوده است. با رعایت مراقبت های لازم در این زمینه می توان از نتایج این جراحی تا آخر عمر بهره برد. بسیاری از کسانی که این جراحی را انجام داده اند، می گویند که بعد از 14 روز که تورم و کبودی به حداقل می رسد. بدون آنکه عوارض جانبی آن ها را تهدید کند، از نتایج این جراحی بهره برده شود.

برای دریافت نتیجه بهتر در این زمینه بعد از آنکه به بهترین جراح بلفاروپلاستی در تهران مراجعه کردید، لازم است مراقبت های بعد از جراحی زیبایی پلک را رعایت کنید و هرگونه تغییر وضعیت نامطلوب را به جراح خود گزارش کنید.

مزایای بلفاروپلاستی پلک تحتانی

اگر این سوال برایتان ایجاد شده است که جراحی زیبایی پلک تحتانی چه کاربردی دارد و در چه مواردی استفاده می شود، بهتر است مزایای بلفاروپلاستی را بخوانید.

برخی از اصلی ترین مزایای بلفاروپلاستی پلک تحتانی عبارتند از مواردی که در ادامه به آن می پردازیم:

  • کاهش چین و چروک‌های زیر پلک: این روش به پاکسازی چین و چروک‌ها در پلک‌های تحتانی کمک می ‌کند و ظاهر جوان ‌تری به چهره می ‌بخشد.
  • افزایش میدان بینایی: در برخی موارد، افتادگی شدید پلک‌های تحتانی می‌ تواند میدان بینایی را محدود کند. انجام بلفاروپلاستی پلک تحتانی در این صورت علاوه بر کاربرد زیبایی کاربرد درمانی دارد.
  • تقویت پلک پایین: این روش به پوست پلک‌های تحتانی کمک می‌کند تا سفت و شاداب شود و به چهره ظاهر تازه‌ تری می بخشد.
  • افزایش اعتماد به نفس: با بهبود ظاهر پلک‌های تحتانی، بسیاری از افراد احساس افزایش اعتماد به نفس می‌کنند. چرا که نتیجه این جراحی در زیبایی کل صورت تاثیر خواهد داشت.

چه کسانی کاندید انجام جراحی زیبایی پلک پایین هستند؟

برای اینکه بدانید این جراحی مناسب شما هست یا خیر باید با یک جراح زیبایی مشورت کنید تا به درستی ارزیابی شوید و توصیه ‌های مناسب را دریافت کنید. این جراحی برای کسانی انجام می شود که دچار افتادگی پلک می شوند.این عارض به مرور زمان افزایش می یابد و نیاز به انجام این روش برای افراد بیشتر می شود. مراجعه به بهترین جراح لیفت صورت در تهران می تواند به شما در کسب اطلاعات در این زمینه کمک کننده باشد.

سوالات متداول  

آیا جراحی پلک پایین عوارض دارد؟

ایجاد مقداری تورم و کبودی پس از بلفاروپلاستی پلک پایین معمول است. این به طور معمول در 1 الی 2 هفته کاهش می یابد. در این صورت حتی تشخیص این مورد سخت خواهد بود که روی پلک شما جراحی انجام شده است. در صورتی که شما عوارض بیشتر از حد معمول را مشاهده می کنید، لازم است سریعا پزشک خود را در جریان قرار دهید.

نتایج بلفاروپلاستی پلک پایین به چه صورت است؟

وقتی پلک با پوست اضافی یا چروکیده سنگین شده باشد، چشم‌ها بسته‌ تر یا چروکیده ‌تر به نظر می‌رسند که اغلب باعث می ‌شود شما خسته، عصبانی یا ناراحت به نظر برسید. این جراحی می تواند این عوارض را از بین ببرد و در برخی موارد کاربرد های درمانی دارد.

آیا بلفاروپلاستی پلک پایین عوارض دارد؟

در صورت مراجعه به افراد متخصص، شما عوارضی را تجربه نخواهید کرد و تمام موارد ایجاد شده شامل عوارض کوتاه مدت خواهد بود. اما در برخی موارد جدی تر ممکن است عوارض از جمله عدم تقارن، خشکی چشم، زخم یا پایین کشیدن پلک پایین در افراد مشاهده شود. 

دکتر مسعود راستکاری

دکتر بابک نیکومرام

بورد فوق تخصصی جراحی پلاستیک

استادیار دانشگاه آزاد اسلامی واحد پزشکی تهران
عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران (ISPAS)
عضو انجمن جراحان پلاستیک زیبایی آمریکا (ASAPS)
عضو انجمن جراحان پلاستیک آمریکا (ASPS)
عضو انجمن بین المللی جراحان پلاستیک زیبایی (ISAPS)

برچسب ها:
مقالات مرتبط
بهترین جراح بلفاروپلاستی در تهران

بهترین جراح بلفاروپلاستی در تهران

بهترین جراح بلفاروپلاستی در تهران چیست؟ جراحی پلک افتاده که به بلفاروپلاستی معروف است، به دلیل حساسیتی که در طی مراحل جراحی دارد، یکی از حساس ترین جراحی های زیبایی به شمار می رود. نیاز به انتخاب...

بلفاروپلاستی با لیزر

بلفاروپلاستی با لیزر

بلفاروپلاستی با لیزر به چه دلیل ترجیح داده می شود؟ آیا می دانید بلفاروپلاستی با لیزر چه مزایا و خطراتی دارد؟کاربرد لیزر در جراحی زیبایی پلک‌ها به عنوان یک روش جدید و نوین در حوزه بلفاروپلاستی در...

جراحی لیفت آندوسکوپی صورت

جراحی لیفت آندوسکوپی صورت

جراحی لیفت آندوسکوپی صورت یک روش جراحی زیبایی است که برای بهبود ظاهر صورت و کاهش علائم ناهنجاری های پوست از جمله چین و چروک که معمولا در اثر افزایش سن ایجاد می شود، مورد استفاده قرار می‌گیرد. این...

لیفت اندوسکوپی گونه

لیفت اندوسکوپی گونه

لیفت آندوسکوپیک گونه چه مزایایی دارد؟ در ارتباط با لیفت آندوسکوپی گونه و نحوه انجام آن چه می دانید؟ این یک روش زیبایی است که در جهت اصلاح ناحیه گونه انجام می شود. اگر میخواهید یک اقدام بلند مدت برای...

تجربه جراحی بینی

تجربیات خودتان را در قالب دیدگاه برای دیگران به اشتراک بگذارید .

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *