دکتر بابک نیکومرام » جراحی زیبایی اندام » لیفت بدن » جای بخیه لیفت بازو چه زمانی از بین می رود؟
مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

جای بخیه لیفت بازو چه زمانی از بین می رود؟

یکی از سوالات متداول کسانی که لیفت بازو انجام داده اند، این است که جای بخیه لیفت بازو چه زمانی از بین می رود؟ چه اقدامات مراقبتی بعد از انجام لیفت بازو نیاز است؟ در این مقاله از سایت دکتر نیکومرام قصد داریم در ارتباط با مراقبت های لازم در ارتباط با جای بخیه لیفت بازو صحبت کنیم. با ما در ارتباط باشید.

مراقبت های بعد از جراحی لیفت بازو شامل چه مواردی می شود؟

لیفت بازو یک اقدام کم تهاجمی است. بنابراین مدتی بعد از این اقدام شما می توانید به فعایت های روزمره خود بازگردید، اما این به آن معنا نیست که شما نباید مراقبت های لازم بعد از جراحی لیفت بازو را رعایت کنید. رعایت این اقدمات باعث می شود دوران نقاهت کوتاه تری داشته باشید. به همین دلیل خواهید توانست بعد از آن بهبودی، خود را سریع تر بازیابید و از عوارضی نظیر باقی ماندن جای بخیه روی بازوی خود جلوگیری کنید.

مهم ترین اقدمات بعد از جراحی لیفت بازو شامل موارد زیر می شود:

  • از هر گونه بلند کردن یا کشش خودداری کنید
  • از هر گونه فعالیتی که موجب ایجاد فشار به بازوهای شما می شود، خودداری کنید
  • نحوه خوابیدن مهم است. خوابیدن به پشت در حالی که بازوهای خود را روی بالش قرار داده اید، توصیه می شود
  • از مصرف دخانیات و مشروبات الکلی به شدت پرهیز کنید
  • سعی کنید به مدت دو هفته رانندگی نکنید

بنابراین مهم است که فردی در کنار شما باشد تا بعد از جراحی به شما کمک کند.

مراقبت های بعد از براکیوپلاستی

جراحی جای زخم

مراقبت های بعد از انجام لیفت بازو تا چه مدت لازم است پیگیری شود؟

 اکثر بیماران پس از دو هفته به سر کار باز می‌گردند. البته بسته به میزان سختی کار این مورد ممکن است متفاوت باشد. بعد از انجام جراحی لیفت بازو لازم است مواردی را پیگیری کنید .

معمولاً حدود شش هفته طول می کشد تا بدن به طور کامل پس از جراحی لیفت بازو بهبود یابد و بیمار بتواند همه فعالیت ها از جمله ورزش را از سر بگیرد. با این حال، بهبودی شما سریع تر حاصل می شود و بعد از جراحی روز به روز بهتر خواهید شد. معمولا اکثر افراد بعد از گذر از هفته اول دیگر مشکلات حرکتی نخواهند داشت.

مراقبت از بخیه های جراحی لیفت بازو مهم است

برای از بین رفتن جای بخیه لیفت بازو لازم است مورادی را رعایت کنید که در ادامه به آن خواهیم پرداخت:

  • جای بخیه های لیفت بازو را تمیز نگه دارید
  • برای چکاپ های ماهیانه هر چند وقت یکبار به پزشک مراجعه کنید. این مدت زمان را پزشک شما مشخص می کند
  • معمولا پانسمان های بعد از لیفت بازو ضد آب هستند اما در مورد اینکه می توانید بعد از آن دوش بگیرید یا نه لازم است با متخصص خود مشورت کنید
  • داروهای تجویز شده را برای جلوگیری از عفونت و عوارض بعدی مصرف کنید

برای انجام این کار معمولا از بخیه جذبی استفاده می شود. این بخیه ها بعد از مدتی جذب پوست می شوند و نیاز به کشیدن ندارند.

با این حال مراقبت های لازم بعد از براکیوپلاستی ممکن است برای هر فرد متفاوت باشد. در برخی موارد جراح پوست اضافی بازو را نیز بر می دارد و حتی برداشت پوست ممکن است با لیپوساکشن نیز ترکیب شود.

جراحی سوختگی

جای زخم و اسکار های جراحی لیفت بازو در کدام قسمت بدن قرار دارد؟

بسیاری از کسانی که قصد دارند جراحی لیفت بازو انجام دهند می پرسند در کدام قسمت از بدن شما ممکن است آثار جراحی لیفت بازو وجود داشته باشد؟ در این مورد لازم است بگوییم در بسیاری از موارد، جای زخم در امتداد بخش داخلی بازو قرار می گیرد. همچنین در برخی موارد ممکن است ایجاد برش های بیشتر در زیر بغل که اغلب منجر به ایجاد اسکار های T شکل می شود، وجود داشته باشد.

جای زخم لیفت بازو
جای زخم براکیوپلاستی

آیا جای بخیه لیفت بازو باقی می ماند؟

سوال اصلی این است که آیا بعد از اتمام دوران نقاهت جای بخیه روی لیفت بازو باقی می ماند یا خیر؟ برای افراد این مهم است که به علت جراحی جای بخیه و بافت های اسکار روی بدن آن ها باقی نماند. به همین دلیل نگرانی اصلی از بابت وجود جای این زخم ها بر روی بدن است.

درارتباط با این مورد لازم است بگوییم جای زخم روی بدن شما یک فرآیند بهبودی را طی می کند. البته این مورد از فردی به فرد دیگر متفاوت است و نمی توان در ارتباط با همه کسانی که براکیوپلاستی را تجربه می کند نظر قطعی داد. اما معمولا بعد از التیام یافتن جای زخم، ممکن است برجسته، صورتی و پهن تر شود و با خارش همراه باشد. جای زخم شما احتمالا قبل از اینکه به آرامی صاف تر و کمرنگ تر شود، مدتی تثبیت می شود. بنابراین از بین رفت کامل اسکارهای براکیوپلاستی ممکن است تا 12 ماه دیگر طول بکشد در این مدت و پس از آن اسکارها همچنان با سرعت کمتر بهبود می یابند و در نهایت از بین خواهند رفت.

دکتر مسعود راستکاری

دکتر بابک نیکومرام

بورد فوق تخصصی جراحی پلاستیک

استادیار دانشگاه آزاد اسلامی واحد پزشکی تهران
عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران (ISPAS)
عضو انجمن جراحان پلاستیک زیبایی آمریکا (ASAPS)
عضو انجمن جراحان پلاستیک آمریکا (ASPS)
عضو انجمن بین المللی جراحان پلاستیک زیبایی (ISAPS)

برچسب ها:
مقالات مرتبط
مراقبت های بعد از جراحی لیفت سینه

مراقبت های بعد از جراحی لیفت سینه

مراقبت های بعد از جراحی لیفت سینه شامل چه مواردی می شود؟ آیا می دانید در هنگام مراقبت های بعد ازلیفت ینه لازم است چه مواردی را رعایت کنید؟ نکاتی بعد از جراحی وجود دارد که رعایت آن ها موجب کسب نتیجه...

برجسته سازی باسن با سریع ترین روش

برجسته سازی باسن با سریع ترین روش

برجسته سازی باسن با چه تکنیک هایی انجام می شود؟ آیا می دانید جدیدترین تکنیک برجسته سازی باسن چیست؟ آیا می دانید روش دائمی برجسته سازی باسن به چه صورت است؟ جراحی ها و اقداماتی که برای برجسته سازی...

لیفت بازو

لیفت بازو

جراح پلاستیک در طی عمل لیفت بازو یا براکیوپلاستی (brachioplasty) حالت بازوها را تغییر می دهد و پوست افتاده و چربی اضافه این بخش را بر می دارد. نتیجه این عمل زیبایی را می توان برداشت بخش اضافی زیر...

جراحی لیفت ران، معرفی مزایا، مراقبت ها و عوارض

جراحی لیفت ران، معرفی مزایا، مراقبت ها و عوارض

جراحی لیفت ران با برداشت پوست و چربی اضافی به تغییر فرم ران ها کمک می کند و باعث می شود ران ها و اندام های تحتانی تناسب بهتری داشته باشند. در صورتی که ورزش و کاهش وزن کمکی به حصول نتایج ایده آل و یا...

تجربه جراحی بینی

تجربیات خودتان را در قالب دیدگاه برای دیگران به اشتراک بگذارید .

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *