دکتر بابک نیکومرام » جراحی زیبایی اندام » راهنمای کامل لیپوماتیک کمر
مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

راهنمای کامل لیپوماتیک کمر

لیپوماتیک کمر از جمله بهترین و ساده ترین شیوه ها برای از بین بردن چربی ها در ناحیه کمر است. می توانید بعد از آن یک تی شرت چسبان را با لذت بپوشید و زیبایی اندامتان را به نمایش بگذارید. کسانی که شکم و پهلوی متناسب و بدون چربی ای دارند، کمری کشیده و باریک هم بدون چربی خواهند داشت. اما این مورد در جهان واقعی کمتر از تصاویر مدل ها مشاهده می شود. موثرترین و در واقع بهترین شیوه برای بیرون کشیدن چربی های موضعی که تجمع یافته اند در ناحیه پشت و کمر، لیپوماتیک شکم و کمر است. در بدن بعضی افراد این امکان وجود دارد که چربی های بدن در ناحیه کمر تجمع کنند.  

جراحی لیپوماتیک کمر چیست؟

در اکثر مواقع نمی توان این نوع چربی های تجمع یافته در ناحیه کمر را به راحتی از بین برد و فقط می توان به روش های جراحی روی آورد. کسانی که در طول روز وقت کمتری دارند یا به دلائل دیگر نمی توانند شیوه های دیگر را برای از بین بردم چربی ها بکار بگیرند، به دنبال لیپوماتیک کمر یا پیکرتراشی می روند. لیپوساکشن با تکنیک SAFELipo می تواند برای این افراد انتخابی موثر باشد. تجمع یافتن چربی در ناحیه کمر ظاهر هر فردی را ناخوشایند خواهد کرد. همین طور موجب کاهش اعتماد به نفس در انسان می گردد.

به این دلیل که چربی ها در این ناحیه مقاوم و سخت هستند هم، نمی توان از شیوه های غیر جراحی  دیگر استفاده کرد. علاوه بر این، نمی توان میزان هزینه آن را تخمین زد. اما می توانیم بگوییم که هزینه این عمل از عمل جراحی شکم و پهلو کمتر است.

جراحی لیپوماتیک کمر چیست؟

در اکثر مواقع تنها یک جلسه برای انجام لیپوساکشن کمر کافی است. این عمل دوره نقاهت کوتاهی هم دارد و فرد می تواند بعد از چند روز به روال عادی زندگی خود برگردد. از دیگر روش های جراحی زیبایی اندان می توان به بادی کانتورینگ اشاره کرد.

کاندیدای مناسب لیپوماتیک پشت کمر چه کسانی هستند؟

به منظور اینکه بتوان از جراحی لیپوماتیک کمر نتیجه مناسبی بدست آورد، باید شخص متقاضی از خصوصیات و شرایط خاصی نیز بهره مند باشد. اگر فرد مورد نظر دارای شرایط مطلوب برای این عمل نباشد، بعد از جراحی لیپوماتیک کمر با عوارض زیادی مواجه می شود.

مطلوب ترین شرایط برای انجام این عمل، داشتن شرایط زیر است:

 • وزن شخص نباید نوسان داشته باشد و در ۶ ماه گذشته باید بدون تغییر و ثابت بوده باشد.
 • شخص متقاضی باید روش هایی مانند انجام تمرینات ورزشی و گرفتن رژیم غذایی را برای لاغری امتحان کرده باشد و به نتیجه نرسیده باشد.
 • ضروری است پوست ناحیه پشت کمر بیمار دارای خاصیت کشسانی و الاستیک باشد. تنها در این صورت است که می تواند با تغییرات بعد از لیپوساکشن هماهنگ گردد.
 • شخص متقاضی لیپوماتیک کمر باید دید مثبتی نسبت به این عمل جراحی داشته باشد و انتظاراتش دور از واقعیت نباشد.
 • فاکتور BMI بدن شخص باید نرمال باشد.
 • شخص متقاضی باید دارای سلامت عمومی مناسبی باشد و مبتلا به بیماری خاصی نیز نباشد.
 • شخص متقاضی نباید معتاد به الکل یا دخانیات باشد.

جراحی لیپوماتیک پشت کمر چه تغییراتی در ناحیه کمر به وجود می آورد؟

 • عمل جراحی لیپوماتیک کمر، چربی هایی را که در ناحیه میانی و فوقانی کمر تجمع یافته اند، از بین خواهد برد. این مسئله موجب تراشیده شدن و ایجاد ناهمواری هایی در کمر خواهد شد.
 • اغلب برداشتن این چربی ها از ناحیه کمر، موجب تناسب شانه ها و کمر خواهد شد. علاوه بر این، این عمل باعث تقویت عضلات شانه و کمر هم می گردد.
 • البته بهتر است بدانید که کسانی که متقاضی انجام این عمل هستند، معمولا اضافه وزن دارند. ولی در صورتی که شما هم از تناسب اندامتان ناراضی هستید و می خواهید اندامی خوش تراش و کشیده داشته باشید، می توانید این عمل را انجام دهید.
 • اگر قصد انجام این عمل جراحی را دارید، بهتر است قبل از عمل درباره فوائد و عوارضی که به دنبال خواهد داشت اطلاعات کافی را کسب کنید.

مدت ماندگاری عمل لیپوماتیک کمر و پشت

 • لیپوساکشن کمر به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید چربی های این ناحیه را از بدنتان خارج کنید. اگر نکات و شرایط پس از عمل جراحی را رعایت کنید، نتیجه این عمل برای شما می تواند مادام العمر باشد.
 • در این عمل جراحی، چربی ها از بدن خارج می شوند و حجم کمر کاهش می یابد. ولی در صورتی که فرد بعد از عمل سبک زندگی اش را تغییر ندهد، این امکان وجود دارد که دوباره چربی در این ناحیه از بدن شما تجمع یابد.
 • البته باید گفت فقط با کاهش حجم کمی از چربی های کمر با عمل لیپوماتیک کمر، نمی توان به نتیجه مطلوبی رسید. در واقع کسانی که عمل پیکرتراشی انجام می دهند، پس از انجام عمل رژیم غذایی نامناسب پیش از عمل را ادامه می دهند و بی تحرک می مانند. همین مسئله موجب می شود تا نتیجه این عمل از بین برود.   
 • ضروری است که حتما پس از عمل، سبک زندگی فرد تغییر پیدا کند. رژیم غذایی مناسب و ورزش روزانه بصورت مداوم در برنامه روزانه او قرار بگیرد.  با این کار شخص می تواند برای مدت زمانی طولانی تناسب اندام خودش را پس از لیپوماتیک حفظ کند.

عوارض عمل لیپوماتی کمر

 • عوارض لیپوماتیک کمر در هر شخصی می تواند کاملا متفاوت باشد. اما بصورت کلی بیشتر کسانی که اقدام به انجام این عمل می کنند، با مشکلات مشابهی مواجه می شوند. از جمله می توان به تورم، کبودی، درد خفیف، خونریزی و … اشاره کرد. به منظور برطرف کردن درد پس از جراحی باید بیمار از داروهای مسکنی استفاده کند که پزشک برای او تجویز کرده است.
 • به منظور برطرف کردن خونریزی و کبودی  پس از لیپوماتیک کمر هم، باید در نحوه خوابیدن تغییر ایجاد کرد. می توان از کمپرس یخ هم به منظور درمان خونریزی و کبودی ها استفاده کرد.
عوارض عمل لیپوماتیک کمر

مزایای جراحی لیپوماتیک پشت کمر

فواید لیپوماتیک کمر را می توان در موارد زیر خلاصه کرد:

 • مدت زمان کوتاه جراحی
 • افزایش یافتن و بهبود تناسب اندام و کاهش یافتن سایز کمر
 • زیباتر شدن شکل بدن
 • حذف شدن تمامی چربی های اضافه در اطراف و پشت کمر
 • کوتاه بودن دوران نقاهت پس از عمل جراحی
 • برطرف شدن مشکل لایه لایه بودن پشت کمر
دکتر مسعود راستکاری

دکتر بابک نیکومرام

بورد فوق تخصصی جراحی پلاستیک

استادیار دانشگاه آزاد اسلامی واحد پزشکی تهران
عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران (ISPAS)
عضو انجمن جراحان پلاستیک زیبایی آمریکا (ASAPS)
عضو انجمن جراحان پلاستیک آمریکا (ASPS)
عضو انجمن بین المللی جراحان پلاستیک زیبایی (ISAPS)

برچسب ها:
مقالات مرتبط
مراقبت های بعد از جراحی لیفت سینه

مراقبت های بعد از جراحی لیفت سینه

مراقبت های بعد از جراحی لیفت سینه شامل چه مواردی می شود؟ آیا می دانید در هنگام مراقبت های بعد ازلیفت ینه لازم است چه مواردی را رعایت کنید؟ نکاتی بعد از جراحی وجود دارد که رعایت آن ها موجب کسب نتیجه...

مراقبت های بعد از بلفاروپلاستی

مراقبت های بعد از بلفاروپلاستی

مراقبت های بعد از بلفاروپلاستی نتیجه هر جراحی زیبایی را میتوان به دو شکل بهبود بخشید. اول از همه مراجعه به بهترین جراح بلفاروپلاستی در تهران میتواند به شما مزایای بلفاروپلاستی را یادآور شود. رعایت...

لیپوماتیک شکم و پهلو چیست؟

لیپوماتیک شکم و پهلو چیست؟

لیپوماتیک شکم و پهلو چگونه انجام می شود؟ آیا می دانید عوارض آن چیست؟ این روش چگونه انجام می شود؟ آیا بهترین سن برای لیپوساکشن را می دانید؟ با افزایش سن و کاهش تولید کلاژن در بدن، خاصیت ارتجاعی پوست...

مراقبت های بعد از لیفت صورت

مراقبت های بعد از لیفت صورت

لیفت صورت یک روش جراحی زیبایی است که به منظور بهبود ظاهر پوست و بافت های صورت، جلوگیری از پیری پوست و کاهش چین و چروک در منطقه صورت استفاده می شود. بعد از انجام این روش جراحی، برخی مراقبت هایی که...

تجربه جراحی بینی

تجربیات خودتان را در قالب دیدگاه برای دیگران به اشتراک بگذارید .

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *