دکتر بابک نیکومرام » جراحی زیبایی اندام » مزایای ابدومینوپلاستی
مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

مزایای ابدومینوپلاستی

مزایای ابدومینوپلاستی شامل موارد زیادی است که در اینجا به آن ها خواهیم پرداخت. ابدومینوپلاستی نوعی عمل جراحی بزرگ به حساب می آید که به بیهوشی عمومی نیاز دارد. شامل لیپوساکشن و برداشتن چربی هاست. همچنین به منظور برداشتن چربی با برداشتن ناحیه وسیعی از پوست است. نتیجه عمل جراحی اغلب شکمی صاف به همراه یک اسکار بزرگ است که از ناحیه واژن به سمت پایین شکم تا باسن قدامی کشیده می شود. به این دلیل که جراح قادر است مستقیما ماهیچه های دیواره قدامی شکم را در زمان انجام عمل تجسم کند، ماهیچه های شل شکم را می توان به کمک جراحی سفت کرد. پیش از اختراع  لیپوساکشن فقط شیوه جراحی برای از بین بردن چربی ها بیشتر از حد شکم بود. در خیلی از بیماران لیپوساکشن شکم معمولا می تواند نتیجه معادل و یا بهتری از تامی تاک داشته باشد. به این دلیل که لیپوساکشن ایمن تر است و در مقایسه با تامی تاک جای زخم کمتری بوجود می آورد، امروزه لیپوساکشن شکم بسیار رایج تر است.  

با توجه به آمار بالای چاقی در کل دنیا عمل های جراحی زیبایی شکم و پهلو بیشتر از قبل اهمیت یافته اند. به کمک دانش و اطلاعات پزشکی به روز در میان مردم با گذشت زمان به متقاضیان آن اضافه شده است. عمل ابدومینوپلاستی از جمله بهترین عمل های جراحی به حساب می آید که شکم شما را زیبا و متناسب با اندام شما فرم می دهد و با توجه به مزایای خاصی که دارد و از میان گزینه های جراحی های لاغری انتخاب می شوند.

مواردی که باید قبل از ابدومینوپلاستی به آن توجه کرد

ابدومینوپلاستی روش جراحی ای است که سنگین است. به این خاطر بعد از این عمل باید مدتی از انجام ورزش و فعالیت های سنگین خودداری کنید و مدتی از کار افتادگی هم وجود دارد. کاندیداهای خوب این عمل، باید از سلامت کلی خوبی برخوردار باشند توقعات واقع بینانه ای درباره بهبودی شان و نتایج عمل داشته باشند. هم اکنون که شما یک چشم انداز کلی از آنچه در این عمل جراحی بدست خواهید آورد، می توانید با پزشک جراح خود در این مورد صحبت داشته باشید.

جراحی ابدومینوپلاستی چیست و چگونه انجام می شود؟

ابدومینوپلاستی روش جراحی است که به منظور حذف چربی و پوست های اضافه در ناحیه شکم و پهلو بکار می رود. تا عضلات و فاسیای دیواره شکمی سفت می شوند. این عمل بیشتر در میان کسانی در ناحیه شکم خود بافتی ضعیف و شل دارند و اکثرا خانم ها پس از بارداری شان، رایج است.   ابدومینوپلاستی با توجه به اینکه وسعت جراحی به چند بخش تقسیم می گردد  به گونه ای که یک عمل جراحی شکمی کامل تقریبا بین 1 تا 5 ساعت طول خواهد کشید و جراحی جزئی شکمی 1تا 2 ساعت.

پس از اتمام عمل جراحی برداشتن چربی و پوست های اضافه از این قسمت ها جراح باید قادر باشد که با مهارت بالای خود اش برای ساخت ناف، یک سوراخ جدید را بوجود بیاورد. معمولا این عمل جراحی با بیهوشی عمومی انجام می گردد و یکسری برش ها برای حفظ زیبایی پوست شکم بوجود می آید و نباید از این بابت نگران باشید.

مزایای جراحی ابدومینوپلاستی

با انجام این عمل جراحی زیبایی خیلی از مشکلات اندام شما حل خواهند شد. کاهش دادن حجم و اندازه به حد چشمگیری یکی از مهم ترین مزایای این عمل به حساب می آیند. در ادامه به دیگر فوائد این عمل می پردازیم. رفع ترک خوردگی های شکمی که معمولا در دوران بارداری مشاهده می شوند. صاف کردن و فرم دادن به شکم و ارائه شادابی و حس جوانی به همه کسانی که در دسته های مختلف سنی قرار دارند از دیگر مزایای این عمل جراحی به حساب می آیند. به کمک خاصیت کشسانی، یک جراح حاذق می تواند عضلات را به همدیگر نزدیک کند و بهم بدوزد. به این صورت، باعث سفت شدن عضلات دیواره شکم می گردد. بالا رفتن اعتماد به نفس و عزت نفس در برقراری ارتباطات اجتماعی متقاضیان و همین طور بهبود دادن سطح کیفی زندگی شان از نکات مفید این جراحی است.

بهبود وضعیت بدن

حمل کردن چربی اضافی در ناحیه معده شما می تواند موجب ایستادن و راه رفتن نامناسب شما گردد. همچنین، عضلات شکمی که بخاطر زایمان ضعیف شده اند، می توانند موجب آشکار شدن پشتی تاب خورده گردند. زمانی که ماهیچه های شکم در حین عمل تقویت شده و سفت می شوند، ستون فقرات حمایت بیشتری دریافت خواهند کرد که موجب بهبود یافتن وضعیت بدن می گردد.  علاوه بر این می تواند به کاهش دادن درد کمر یا عضلات پیرامون آن نیز کمک کند.

بهبود وضعیت بدن

پایین بودن خطر فتق شکمی بعد از ابدومینوپلاستی

بافت مثانه یا روده که از دیواره شکم جدا می گردد گاها ممکن است یک کیسه بوجود بیاورد که این مشکلی پزشکی است و جراحان از آن بعنوان فتق شکمی یاد  می شود. پایین آمدن وزن چشمگیر و یا عمل های جراحی در قسمت شکم می تواند موجب این مشکل گردد. سفت شدن عضلات شکمی در زمان انجام عمل می تواند شیوه ای را که برای اصلاح فتق انجام می شود را تقویت کند و ریسک عود کردن آن را کاهش بدهد. علاوه بر این، می تواند زمان بهبودی عمل را سریعتر کند.

مزایای ابدومینوپلاستی در مقایسه با لیپوساکشن چیست؟

بیمارانی که برای آن ها ابدومینوپلاستی در مقایسه با لیپوساکشن شکم برتری دارد، معمولا خانم هایی هستند که دارای درجات شدیدی از شلی پوست زیرین شکم، نشانه هایی از کشش غیر معمول شکم هستند. ابدومینوپلاستی پوستی را که دارای علائم کششی شدید است از بین نخواهد برد. کاری که این عمل می کند این است که می تواند ماهیچه های شکم را سفت کند و جداره شکمی صاف تری بوجود بیاورد. لیپوساکشن مناسب بیمارانی است که ماهیچه های شکمی ای دارند که در دوران بارداری بیش از اندازه کشیده شده اند. ابدومینوپلاستی می تواند حجم زیادی از پوست شل شکم شما را برطرف کند. با این وجود، شل بودن پوست شکم به این معنا نیست که عمل جراحی شکم حتما ضروری است. بعد از لیپوساکشن، پوست شکم معمولا به اندازه غیر قابل باوری منقبض می گردد به صورتی که به برش نیاز نداشته باشد.

دکتر مسعود راستکاری

دکتر بابک نیکومرام

بورد فوق تخصصی جراحی پلاستیک

استادیار دانشگاه آزاد اسلامی واحد پزشکی تهران
عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران (ISPAS)
عضو انجمن جراحان پلاستیک زیبایی آمریکا (ASAPS)
عضو انجمن جراحان پلاستیک آمریکا (ASPS)
عضو انجمن بین المللی جراحان پلاستیک زیبایی (ISAPS)

برچسب ها:
مقالات مرتبط
مزایای بلفاروپلاستی

مزایای بلفاروپلاستی

مزایای بلفاروپلاستی چیست؟ کلمه بلفاروپلاستی به معنی بازسازی و زیباسازی پلک چشم است. ولی هم اکنون جراحی بلفاروپلاستی مزایایی دیگر نیز دارد که به آن ها در ادامه خواهیم پرداخت. این نوع عمل جراحی در...

پروتز سینه مدل اشکی

پروتز سینه مدل اشکی

پروتز سینه مدل اشکی یکی از انواع پروتز سینه است. در صورتی که از اندازه یا فرم سینه های خودتان راضی نیستید، پروتز سینه مدل اشکی می تواند گزینه ای مناسب برای کمک به شما باشد تا عزت نفس و اعتماد  به...

راهنمای کامل لیپوماتیک کمر

راهنمای کامل لیپوماتیک کمر

لیپوماتیک کمر از جمله بهترین و ساده ترین شیوه ها برای از بین بردن چربی ها در ناحیه کمر است. می توانید بعد از آن یک تی شرت چسبان را با لذت بپوشید و زیبایی اندامتان را به نمایش بگذارید. کسانی که شکم و...

راهنمای کامل مراقبت های بعد از ماموپلاستی

راهنمای کامل مراقبت های بعد از ماموپلاستی

جراحی کوچک کردن سینه که به عنوان ماموپلاستی نیز شناخته می شود، برای برداشتن چربی، بافت و پوست اضافی از سینه شما انجام می شود. این به بلند کردن و تغییر شکل سینه و بهبود موقعیت نوک سینه شما کمک می...

تجربه جراحی بینی

تجربیات خودتان را در قالب دیدگاه برای دیگران به اشتراک بگذارید .

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *