دکتر بابک نیکومرام » جراحی زیبایی اندام » مزایای ابدومینوپلاستی
مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

مزایای ابدومینوپلاستی

مزایای ابدومینوپلاستی شامل موارد زیادی است که در اینجا به آن ها خواهیم پرداخت. ابدومینوپلاستی نوعی عمل جراحی بزرگ به حساب می آید که به بیهوشی عمومی نیاز دارد. شامل لیپوساکشن و برداشتن چربی هاست. همچنین به منظور برداشتن چربی با برداشتن ناحیه وسیعی از پوست است. نتیجه عمل جراحی اغلب شکمی صاف به همراه یک اسکار بزرگ است که از ناحیه واژن به سمت پایین شکم تا باسن قدامی کشیده می شود. به این دلیل که جراح قادر است مستقیما ماهیچه های دیواره قدامی شکم را در زمان انجام عمل تجسم کند، ماهیچه های شل شکم را می توان به کمک جراحی سفت کرد. پیش از اختراع  لیپوساکشن فقط شیوه جراحی برای از بین بردن چربی ها بیشتر از حد شکم بود. در خیلی از بیماران لیپوساکشن شکم معمولا می تواند نتیجه معادل و یا بهتری از تامی تاک داشته باشد. به این دلیل که لیپوساکشن ایمن تر است و در مقایسه با تامی تاک جای زخم کمتری بوجود می آورد، امروزه لیپوساکشن شکم بسیار رایج تر است.  

با توجه به آمار بالای چاقی در کل دنیا عمل های جراحی زیبایی شکم و پهلو بیشتر از قبل اهمیت یافته اند. به کمک دانش و اطلاعات پزشکی به روز در میان مردم با گذشت زمان به متقاضیان آن اضافه شده است. عمل ابدومینوپلاستی از جمله بهترین عمل های جراحی به حساب می آید که شکم شما را زیبا و متناسب با اندام شما فرم می دهد و با توجه به مزایای خاصی که دارد و از میان گزینه های جراحی های لاغری انتخاب می شوند.

مواردی که باید قبل از ابدومینوپلاستی به آن توجه کرد

ابدومینوپلاستی روش جراحی ای است که سنگین است. به این خاطر بعد از این عمل باید مدتی از انجام ورزش و فعالیت های سنگین خودداری کنید و مدتی از کار افتادگی هم وجود دارد. کاندیداهای خوب این عمل، باید از سلامت کلی خوبی برخوردار باشند توقعات واقع بینانه ای درباره بهبودی شان و نتایج عمل داشته باشند. هم اکنون که شما یک چشم انداز کلی از آنچه در این عمل جراحی بدست خواهید آورد، می توانید با پزشک جراح خود در این مورد صحبت داشته باشید.

جراحی ابدومینوپلاستی چیست و چگونه انجام می شود؟

ابدومینوپلاستی روش جراحی است که به منظور حذف چربی و پوست های اضافه در ناحیه شکم و پهلو بکار می رود. تا عضلات و فاسیای دیواره شکمی سفت می شوند. این عمل بیشتر در میان کسانی در ناحیه شکم خود بافتی ضعیف و شل دارند و اکثرا خانم ها پس از بارداری شان، رایج است.   ابدومینوپلاستی با توجه به اینکه وسعت جراحی به چند بخش تقسیم می گردد  به گونه ای که یک عمل جراحی شکمی کامل تقریبا بین 1 تا 5 ساعت طول خواهد کشید و جراحی جزئی شکمی 1تا 2 ساعت.

پس از اتمام عمل جراحی برداشتن چربی و پوست های اضافه از این قسمت ها جراح باید قادر باشد که با مهارت بالای خود اش برای ساخت ناف، یک سوراخ جدید را بوجود بیاورد. معمولا این عمل جراحی با بیهوشی عمومی انجام می گردد و یکسری برش ها برای حفظ زیبایی پوست شکم بوجود می آید و نباید از این بابت نگران باشید.

مزایای جراحی ابدومینوپلاستی

با انجام این عمل جراحی زیبایی خیلی از مشکلات اندام شما حل خواهند شد. کاهش دادن حجم و اندازه به حد چشمگیری یکی از مهم ترین مزایای این عمل به حساب می آیند. در ادامه به دیگر فوائد این عمل می پردازیم. رفع ترک خوردگی های شکمی که معمولا در دوران بارداری مشاهده می شوند. صاف کردن و فرم دادن به شکم و ارائه شادابی و حس جوانی به همه کسانی که در دسته های مختلف سنی قرار دارند از دیگر مزایای این عمل جراحی به حساب می آیند. به کمک خاصیت کشسانی، یک جراح حاذق می تواند عضلات را به همدیگر نزدیک کند و بهم بدوزد. به این صورت، باعث سفت شدن عضلات دیواره شکم می گردد. بالا رفتن اعتماد به نفس و عزت نفس در برقراری ارتباطات اجتماعی متقاضیان و همین طور بهبود دادن سطح کیفی زندگی شان از نکات مفید این جراحی است.

بهبود وضعیت بدن

حمل کردن چربی اضافی در ناحیه معده شما می تواند موجب ایستادن و راه رفتن نامناسب شما گردد. همچنین، عضلات شکمی که بخاطر زایمان ضعیف شده اند، می توانند موجب آشکار شدن پشتی تاب خورده گردند. زمانی که ماهیچه های شکم در حین عمل تقویت شده و سفت می شوند، ستون فقرات حمایت بیشتری دریافت خواهند کرد که موجب بهبود یافتن وضعیت بدن می گردد.  علاوه بر این می تواند به کاهش دادن درد کمر یا عضلات پیرامون آن نیز کمک کند.

بهبود وضعیت بدن

پایین بودن خطر فتق شکمی بعد از ابدومینوپلاستی

بافت مثانه یا روده که از دیواره شکم جدا می گردد گاها ممکن است یک کیسه بوجود بیاورد که این مشکلی پزشکی است و جراحان از آن بعنوان فتق شکمی یاد  می شود. پایین آمدن وزن چشمگیر و یا عمل های جراحی در قسمت شکم می تواند موجب این مشکل گردد. سفت شدن عضلات شکمی در زمان انجام عمل می تواند شیوه ای را که برای اصلاح فتق انجام می شود را تقویت کند و ریسک عود کردن آن را کاهش بدهد. علاوه بر این، می تواند زمان بهبودی عمل را سریعتر کند.

مزایای ابدومینوپلاستی در مقایسه با لیپوساکشن چیست؟

بیمارانی که برای آن ها ابدومینوپلاستی در مقایسه با لیپوساکشن شکم برتری دارد، معمولا خانم هایی هستند که دارای درجات شدیدی از شلی پوست زیرین شکم، نشانه هایی از کشش غیر معمول شکم هستند. ابدومینوپلاستی پوستی را که دارای علائم کششی شدید است از بین نخواهد برد. کاری که این عمل می کند این است که می تواند ماهیچه های شکم را سفت کند و جداره شکمی صاف تری بوجود بیاورد. لیپوساکشن مناسب بیمارانی است که ماهیچه های شکمی ای دارند که در دوران بارداری بیش از اندازه کشیده شده اند. ابدومینوپلاستی می تواند حجم زیادی از پوست شل شکم شما را برطرف کند. با این وجود، شل بودن پوست شکم به این معنا نیست که عمل جراحی شکم حتما ضروری است. بعد از لیپوساکشن، پوست شکم معمولا به اندازه غیر قابل باوری منقبض می گردد به صورتی که به برش نیاز نداشته باشد.

دکتر مسعود راستکاری

دکتر بابک نیکومرام

بورد فوق تخصصی جراحی پلاستیک

استادیار دانشگاه آزاد اسلامی واحد پزشکی تهران
عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران (ISPAS)
عضو انجمن جراحان پلاستیک زیبایی آمریکا (ASAPS)
عضو انجمن جراحان پلاستیک آمریکا (ASPS)
عضو انجمن بین المللی جراحان پلاستیک زیبایی (ISAPS)

برچسب ها:
مقالات مرتبط
مراقبت های بعد از جراحی لیفت سینه

مراقبت های بعد از جراحی لیفت سینه

مراقبت های بعد از جراحی لیفت سینه شامل چه مواردی می شود؟ آیا می دانید در هنگام مراقبت های بعد ازلیفت ینه لازم است چه مواردی را رعایت کنید؟ نکاتی بعد از جراحی وجود دارد که رعایت آن ها موجب کسب نتیجه...

مراقبت های بعد از بلفاروپلاستی

مراقبت های بعد از بلفاروپلاستی

مراقبت های بعد از بلفاروپلاستی نتیجه هر جراحی زیبایی را میتوان به دو شکل بهبود بخشید. اول از همه مراجعه به بهترین جراح بلفاروپلاستی در تهران میتواند به شما مزایای بلفاروپلاستی را یادآور شود. رعایت...

لیپوماتیک شکم و پهلو چیست؟

لیپوماتیک شکم و پهلو چیست؟

لیپوماتیک شکم و پهلو چگونه انجام می شود؟ آیا می دانید عوارض آن چیست؟ این روش چگونه انجام می شود؟ آیا بهترین سن برای لیپوساکشن را می دانید؟ با افزایش سن و کاهش تولید کلاژن در بدن، خاصیت ارتجاعی پوست...

مراقبت های بعد از لیفت صورت

مراقبت های بعد از لیفت صورت

لیفت صورت یک روش جراحی زیبایی است که به منظور بهبود ظاهر پوست و بافت های صورت، جلوگیری از پیری پوست و کاهش چین و چروک در منطقه صورت استفاده می شود. بعد از انجام این روش جراحی، برخی مراقبت هایی که...

تجربه جراحی بینی

تجربیات خودتان را در قالب دیدگاه برای دیگران به اشتراک بگذارید .

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *