دکتر بابک نیکومرام » جوانسازی صورت » هزینه بلفاروپلاستی
مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

هزینه بلفاروپلاستی

هزینه بلفاروپلاستی برای افراد مختلف متفاوت است. بلفاروپلاستی یا همان جراحی زیبایی پلک، راه حلی مناسب برای کسانی است که دچار افتادگی پلک هستند. با بالا رفتن سن امکان دارد این مشکل برای یکسری از افراد اتفاق بیافتد. بلفاروپلاستی چربی ها و پوست اضافی را از بین می برد  و قادر است زیبایی کسانی را که به افتادگی و پف کردگی غیرعادی پلک دچارند را به آن ها برگرداند. در حقیقت زمانی به این مشکلات دچار می شویم که سن ما بالا می رود و مسن تر می شویم. این مسئله شاید از نگاه خیلی از افراد ناراحت کننده بنظر برسد و دوست داشته باشند که همیشه شاداب و جوان بنظر برسند. هزینه بلفاروپلاستی به عوامل مختلفی بستگی دارد و با توجه به تعداد پلک هایی که مورد جراحی قرار می گیرند مشخص می شود.   

هزینه عمل بلفاروپلاستی در سال 1401 چقدر است؟

هزینه عمل زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی بیشتر از همه به مهارت و تجربه جراح و هزینه های مرکز حراحی بستگی دارد. به همین دلیل به طور قطعی نمی توان گفت که عمل بلفاروپلاستی چقدر هزینه دارد. اما اکثر کلینیک ها و پزشکان جراح مبلغی تقریبا معین برای بلفاروپلاستی هر پلک دریافت می کنند. با توجه به زحمات و سختی های این عمل می توان گفت که مبلغ مناسبی نیز می باشد. البته در نظر داشته باشید که ممکن است با توجه به خدمات دریافتی، هزینه ها بیشتر شود. هزینه این عمل بیشتر از همه چیز به مهارت و تجربه پزشک جراح و هزینه های مرکزی که در آن جراحی انجام می شود بستگی دارد.

هزینه بلفاروپلاستی برای پلک بالا و پایین چقدر است؟

قیمت بلفاروپلاستی برای پلک بالا و پایین در شرایط همسان تفاوتی ندارد. اما به این دلیل که بلفاروپلاستی پلک فرآیندی ظریف و بسیار حساس است اغلب هزینه آن برای پلک بالا و پایین متفاوت است. به طور معمول در زمان مشاوره پیش از عمل جراحی و پس از انجام صحبت های لازم با پزشک قیمت نهایی و دقیق به شما اعلام می شود. تا به راحتی بتوانید تصمیم بگیرید.    

هزینه بلفاروپلاستی برای پلک بالا و پایین چقدر است؟

قیمت بلفاروپلاستی برای چهار پلک

هزینه عمل بلفاروپلاستی برای 4پلک در کلینیک های شهر تهران متغیر است و ممکن است در هر کلینیک قیمت های متفاوتی ببینید. به همین دلیل باید پیش از انجام عمل شرایط خود را بصورت کامل به پزشکتان بگویید تا او بتواند با بررسی امکانات و شرایط خاص شما قیمت را اعلام کند.  

هزینه بلفاروپلاستی با لیزر

عمل بلفاروپلاستی هم با لیزر و هم بدون لیزر انجام می گیرد. جراحی با استفاده از لیزر در مواردی که زیر چشم ورم داشته باشد، اطراف چشم ها پف داشته باشد و یا نیاز به ایجاد برش باشد کاربرد دارد و انجام می شود. خیلی از افراد هستند که امروزه به منظور راحتی کارشان از جراحی با لیزر کمک می گیرند. البته باید بدانید که این شیوه خطراتی هم با خود به همراه دارد و باید پیش از انجام عمل اطلاعات مورد نیاز را درباره آن بدست آورید. برای بحث قیمت نیز مجددا باید بگوییم که با پزشک خود حتما صحبت کنید. از او مشاوره قبل از عمل بگیرید تا بتوانید عملی موفقیت آمیز با قیمتی مناسب انجام دهید.

قیمت بلفاروپلاستی بدون جراحی چقدر است؟

در صورتی که، پوست پلک شما در بالا و پایین خیلی شل شده است و همچنین بدنبال یک جراحی بدون درد هستید، ما این شیوه را به شما پیشنهاد می کنیم. اغلب پزشکان برای این کار از دستگاهی به نام پلاسما جت استفاده می کنند به طوری که با بوجود آوردن سوختگی هایی سطحی موجب کشیدگی پلک شده و آن را صاف می کند. در این شیوه پوست اضافی پلک را برنمی دارند و از نور خطرناک لیزر استفاده نمی کنند. البته ممکن است برای 2 تا 3روز دردهایی در ناحیه ای که تحت درمان قرار گرفته است داشته باشید که خیلی سریع از بین می روند. علاوه بر این، بلفاروپلاستی بدون عمل جراحی و با شیوه هایی مانند پلاسما جت تاثیرات محدودتری در مقایسه با روش های جراحی دارند و برای تمامی متقاضیان مناسب و موثر نیستند. باید گفت تنها راه قطعی افتادگی پلک و برطرف کردن پوست اضافی آن، عمل بلفاروپلاستی است.

بیشتر بخوانید: جراحی بینی

عوامل موثر در هزینه عمل بلفاروپلاستی

عوامل مختلفی هستند که ممکن است در معین ساختن هزینه بلفاروپلاستی دخیل باشند. به این دلیل است که نمی توانیم همیشه قیمت مشخصی برای انجام عمل مشخص کرد. برای مثال این موضوع بسیاراهمیت دارد که به کدام مطب یا کلینیک مراجعه می کنید. همانطور که شما هم می دانید هزینه های زندگی در همه جا یکسان نیستند و مطمئنا بخشی از هزینه خدمات هم بر اساس محل زندگی تعیین می شود و به همین خاطر است که هزینه های انجام عمل در تهران، بیشتر از شهرهای دیگر است.

فاکتور مهم دیگری که در اینجا نقش دارد، انتخاب پزشک جراح است و اینکه او تا چه اندازه مهارت و تجربه دارد و اینکه از چه ابزارهایی برای عمل استفاده می کند. به صورت مستقیم در قیمت عمل تاثیر خواهد گذاشت. علاوه بر این، باید به هزینه های آزمایش ها و داروهای تجویزی و ویزیت های پس از عمل نیز توجه کنید که یقینا برای هر شخصی نسبت به دیگری متفاوت است.

عوامل موثر در هزینه عمل بلفاروپلاستی

از دیگر فاکتورهای مهم می توان به اتاق عمل اشاره کرد و اینکه از چه ابزارهایی و امکاناتی برای آن استفاده می گردد. این خود نقش مهمی در تعیین قیمت خواهد داشت. یقینا کلینیکی که از ابزارهای فوق پیشرفته برای ارائه خدمات استفاده می کند، هزینه بیشتری هم دریافت می کند.

آیا مبلغ عمل بلفاروپلاستی توسط بیمه پرداخت می شود؟

در صورتی که، تنها برای زیبایی می خواهید این عمل را انجام دهید، بیمه این مبلغ را پرداخت نخواهد کرد. اما در صورتی که افتادگی پلک شما شدید است و به منظور درمان و بهبود یافتن وضعیت بینایی تان می خواهید این عمل را انجام دهید. به احتمال زیاد قسمتی از هزینه ها را بیمه پرداخت خواهد کرد. البته پیش از آن که بیمه هزینه ها را پرداخت کند یقینا از شما آزمایشات و تست هایی گرفته خواهد شد تا از صحت مشکل شما مطمئن شوند.

دکتر مسعود راستکاری

دکتر بابک نیکومرام

بورد فوق تخصصی جراحی پلاستیک

استادیار دانشگاه آزاد اسلامی واحد پزشکی تهران
عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران (ISPAS)
عضو انجمن جراحان پلاستیک زیبایی آمریکا (ASAPS)
عضو انجمن جراحان پلاستیک آمریکا (ASPS)
عضو انجمن بین المللی جراحان پلاستیک زیبایی (ISAPS)

برچسب ها:
مقالات مرتبط
تزریق ژل به صورت + نمونه کار

تزریق ژل به صورت + نمونه کار

تزریق ژل چه مزایایی دارد؟ آیا با تکنیک های تزریق ژل به صورت آشنایی دارید؟ مدت زمان ماندگاری تزریق ژل به صورت چقدر است؟ این یک تکنیک زیبایی است که همچنان طرفداران خاص خود را دارد. اگر قصد دارید از...

مزایای بلفاروپلاستی

مزایای بلفاروپلاستی

مزایای بلفاروپلاستی چیست؟ کلمه بلفاروپلاستی به معنی بازسازی و زیباسازی پلک چشم است. ولی هم اکنون جراحی بلفاروپلاستی مزایایی دیگر نیز دارد که به آن ها در ادامه خواهیم پرداخت. این نوع عمل جراحی در...

تزریق فیلر

تزریق فیلر

فیلرها نوعی از داروهای زیبایی کم تهاجمی هستند که با هدف افزایش حجم، تغییر فرم صورت و پر کردن چین های پوستی تزریق می شوند. صورت، گردن و دست ها از جمله نواحی شایع برای تزریق فیلر می باشند. از جمله...

تزریق چربی به صورت

تزریق چربی به صورت

برخی از افراد ممکن است به عمل ترانسفر و تزریق چربی به عنوان یکی از روش های جوانسازی صورت فکر کنند. تزریق چربی که با عنوان گرافت چربی نیز شناخته می شود، روندی است که با استفاده از چربی های خود فرد و...

تجربه جراحی بینی

تجربیات خودتان را در قالب دیدگاه برای دیگران به اشتراک بگذارید .

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *