مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

پروتز سینه مدل اشکی

پروتز سینه مدل اشکی یکی از انواع پروتز سینه است. در صورتی که از اندازه یا فرم سینه های خودتان راضی نیستید، پروتز سینه مدل اشکی می تواند گزینه ای مناسب برای کمک به شما باشد تا عزت نفس و اعتماد  به نفس تان را بالا ببرید. در نتیجه یکی از مهم ترین تصمیماتی که باید بگیرید این خواهد بود که از چه نوع پروتز سینه ای استفاده شود. در این مقاله سعی ما در این است تا یک مطلب کامل درباره پروتز سینه اشکی که یکی از انواع پروتز سینه است به شما ارائه دهیم.

پروتز سینه مدل اشکی چیست؟

پروتز سینه اشکی نوعی پروتز آناتومیک است که فرم بهتر و طبیعی تری به سینه های شما خواهد داد. زیرا به آرامی از نوک پستان به سمت استخوان پستان همانند یک سینه طبیعی شیب پیدا خواهد کرد. در صورتی که تمایل دارید درباره پروتز سینه اشکی و انواع دیگر پروتز سینه بدانید پیشنهاد ما به شما این است که این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

جنس پروتز سینه مدل اشکی

پروتز سینه مدل اشکی از جنس سیلیکون ساخته شده است و شکلی مانند اشک دارد. به منظور امنیت و زیبایی ای که این مدل پروتز بوجود می آورد، انتخاب اول بیشتر خانم هاست چون بافت آن مانند بافت سینه طبیعی است.

این نوع پروتز در صورتی که ضربه به آن وارد شود از بین نخواهد رفت و ژل های درون آن به اطراف یا لایه های دیگر پروتز وارد نخواهد شد. این نوع پروتز سیلیکونی مناسب افراد بالای 22 سال است. در حقیقت می توان بعنوان بهترین نوع پروتز در پروتزهای اشکی از آن استفاده کرد.

جلسه مشاوره پیش از عمل

مهم است که یک سوتین مناسب در قرار ملاقات خود ببرید تا شما و متخصص بتوانید ببینید که پروتز چگونه در سوتین شما قرار می گیرد. پوشیدن یک تاپ ساده و رنگ روشن مفید است. این کار انتخاب پروتزی را که به شما فرم خوبی می دهد آسان تر می کند. ممکن است ترجیح دهید تاپی بپوشید که بتوانید سریع و آسان آن را بپوشید و در بیاورید. یا ممکن است دوست داشته باشید تاپ های مختلفی را با یقه های مختلف انتخاب کنید تا بتوانید ببینید که فرم سینه با لباس های مختلف چگونه است.

جلسه مشاوره پیش از عمل

در قرار ملاقات باید مجموعه ای از اندازه ها و سبک های پروتز به شما داده شود:

یک آینه بزرگ و نور خوب تا بتوانید ببینید که پروتز در سوتین و لباسی که روی آن قرار دارد چه شکلی می شود. پروتز شما باید احساس راحتی داشته باشد، شکل مناسبی به شما بدهد و با رنگ پوست شما هماهنگ باشد.

مراحل انجام عمل پروتز سینه

عمل جراحی پروتز سینه به دو شکل پروتز سینه آب نمکی و سیلیکونی انجام می شود که نوع آن مطابق نظر شما، نظر پزشک و دیگر عوامل انتخاب خواهد شد.

به طور کلی مراحل انجام عمل پروتز سینه به صورت زیر است:

مرحله بیهوشی

این گزینه در واقع شامل آرام بخش وریدی و بیهوشی عمومی است. پزشک جراح با توجه به شرایط بدنی شما نوع بیهوشی را انتخاب خواهد کرد.

مرحله برش

برای برش انتخاب های متفاوتی وجود دارد از جمله می توان به این موارد اشاره کرد:

در ادامه لبه آرئولار، چین خوردگی زیر سینه و زیر بغل

برش ها مطابق نوع کاشت، میزان بزرگ شدن سینه، آناتومی بدن شما و ترجیح شما انجام می شود. البته پزشک جراح شما برای به حداقل رساندن جای بخیه ها، بهترین گزینه را انتخاب خواهد کرد.

مرحله قرار دادن ایمپلنت پستان

بنابراین، ایجاد برش، کاشت و قرار دادن ایمپلنت انجام خواهد شد. البته قرار دادن آن به دو روش انجام می شود. در شیوه اول ایمپلنت در ناحیه زیر سینه قرار خواهد گرفت و در شیوه دوم بصورت مستقیم، ایمپلنت در زیر پستان قرار خواهد گرفت.

البته شیوه قرار دادن ایمپلنت به نوع انجام کاشت، درجه بزرگ شدن سینه، نوع بدن بیمار و توصیه های پزشک جراح وابسته است.

مرحله بستن برش ها

بخیه ها، چسب های قرار گرفته روی پوست و نوار جراحی پوست را به حالت بسته نگه خواهد داشت. خطوط برش سینه در روزهای اول بعد از جراحی دیده می شوند اما با گذشت زمان محو خواهند شد.

با مرور زمان جای برش ها کمرنگ خواهد شد. کم رنگ شدن جای بخیه ها به عوامل زیادی از جمله وراثت، قرار گرفتن بدن در معرض نیکوتین و عفونت وابسته است. بخیه ها قابل جذب هستند و پس از 6 هفته از بین خواهند رفت.  

بیشتر بخوانید: لیفت سینه

پروتز سینه اشکی چقدر ماندگاری دارد؟

نکته قابل توجه این است که مدل پروتز انتخابی نباید دچار چرخش و جابجایی گردد، وگرنه به جراحی مجدد نیاز خواهد داشت. علاوه بر این، به صورت کلی پروتزهای سینه به شکلی طراحی نشده اند که تا آخر شما دوام داشته باشند. بنابراین، اگر عوارض و یا تغییری در اندازه و فرم سینه ها در گذر زمان ایجاد شود، ممکن است لازم باشد پروتز سینه تعویض شود.

پروتز سینه اشکی مناسب چه افرادی است؟

پروتز سینه گرد در واقع رایج ترین نوع پروتزی است که بانوان برای عمل بزرگ کردن سینه انتخاب می کنند. ولی پروتز سینه مدل اشکی، اکثرا برای افرادی که به دنبال نتایج ظریف تر از عمل هستند مناسب است.

پروتز سینه اشکی مناسب چه افرادی است؟

تفاوت پروتز سینه اشکی با پروتز سینه گرد

به منظور انتخاب نوع پروتز سینه، این اهمیت دارد که از تفاوت هایی که دارند باخبر باشید. این تفاوت ها شامل موارد زیر است:   

●      ضخامت ژل سیلیکون

ضخامت ژل سیلیکونی موجود در پروتز های سینه ای که گرد هستند امکان دارد با ضخامت موجود در پروتز سینه مدل اشکی تفاوت داشته باشد.

●      شکل و ظاهر

بصورت واضح باید گفت تفاوت اصلی شان در نام آن هاست. پروتز های سینه گرد به فرم گرد هستند بخش فوقانی سینه پر می کنند. علاوه بر این، پروتزهایی که گرد هستند هم در مقایسه با پروتز های مدل اشکی، لیفت بیشتری بوجود می آورند. اما پروتز های اشکی فرم طبیعی تری به سینه می دهند.

دکتر مسعود راستکاری

دکتر بابک نیکومرام

بورد فوق تخصصی جراحی پلاستیک

استادیار دانشگاه آزاد اسلامی واحد پزشکی تهران
عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران (ISPAS)
عضو انجمن جراحان پلاستیک زیبایی آمریکا (ASAPS)
عضو انجمن جراحان پلاستیک آمریکا (ASPS)
عضو انجمن بین المللی جراحان پلاستیک زیبایی (ISAPS)

برچسب ها:
مقالات مرتبط
مراقبت های بعد از جراحی لیفت سینه

مراقبت های بعد از جراحی لیفت سینه

مراقبت های بعد از جراحی لیفت سینه شامل چه مواردی می شود؟ آیا می دانید در هنگام مراقبت های بعد ازلیفت ینه لازم است چه مواردی را رعایت کنید؟ نکاتی بعد از جراحی وجود دارد که رعایت آن ها موجب کسب نتیجه...

جراحی لیفت سینه (ماستوپکسی)

جراحی لیفت سینه (ماستوپکسی)

زیبایی سینه ها علاوه بر اندازه، به حالت و شکل آن ها نیز وابسته است. با انجام جراحی لیفت می توان افتادگی و بد شکلی سینه ها را تا بیشترین حد ممکن کاهش داد. همچنین ممکن است در طول زمان قطر هاله سینه...

جراحی بازسازی سینه

جراحی بازسازی سینه

هدف جراحی بازسازی پستان، ایجاد شکل مناسب در یک سینه یا هر دو سینه است تا از نظر ظاهری طبیعی به نظر برسند.  جراحی بازسازی پستان معمولا در مراحل مختلف و برای ترمیم بخش های مختلف سینه صورت می گیرد....

مراقبت های بعد از بلفاروپلاستی

مراقبت های بعد از بلفاروپلاستی

مراقبت های بعد از بلفاروپلاستی نتیجه هر جراحی زیبایی را میتوان به دو شکل بهبود بخشید. اول از همه مراجعه به بهترین جراح بلفاروپلاستی در تهران میتواند به شما مزایای بلفاروپلاستی را یادآور شود. رعایت...

تجربه جراحی بینی

تجربیات خودتان را در قالب دیدگاه برای دیگران به اشتراک بگذارید .

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *